Canna ‘Cleopatra Red’ UUS!

Eksootilise välimusega haruldane kannasort ‘Cleopatra Red’ on keskmise kõrgusega ning tulipunaste õite ja suurte baanaanipuud meenutavate lehtedega külmaõrn risoomtaim. Taime varred on tumedad pronksjaspruunikad ning suured ja läikivad lehed oliivirohelised punakaspruuni soonestikuga. Leekivpunaseid, oranžika alatooniga õisi ilmestavad kollased tähnid. Taim õitseb kesksuvest varasügiseni ning meelitab aeda hulgaliselt liblikaid ja mesilasi.

Soojalembesed kannad ei talu Eesti külma talve, kuid sobivad suvel kasvatamiseks nii peenral kui ka suurtes lillepottides. Nad tunnevad end hästi aia päikselisemas ja tuulevaikses osas või tuulte eest varjatud lõunapoolsel terrassil. Julgeid värvikombinatsioone armastavatele aednikele pakub ‘Cleopatra Red’ hulgaliselt kirkaid värvielamusi.

Kuna taim on Eesti tingimustes külmaõrn, tuleks kohe peale esimest öökülma kanna varred umbes 20cm kõrguselt maha lõigata, risoomid välja kaevata ning mõneks ajaks tahenema jätta. Risoome saab ületalve säilitada sarnaselt daaliamugulatele jahedas (6-10C) paraja niiskustasemega (80%) ruumis. Juuni alguses võib kannad oma kasvukohale istutada, niiskesse, rammusasse mulda.

Suur pott
Hind: 8,45
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi 
kanna ‘Cleopatra Red’
Mõõdud K 90-120 cm
Õitsemisperiood kesksuvest varasügiseni
Tingimused Täispaike, soe, lõunapoolne, tuulte eest varjatud paik. Niiske, rammus muld.
Tsoon z8 - z11
Õie värv
Punane
Talvekindlus Külmaõrn