Biotopium terraarium N1

Broneeri

Kuidas hoolitseda oma uue Biotopiumi eest?

Fotosüntees on looduses peamine taimede kasvuprotsessi osa, sest päikesevalguse toimel toodavad taimed hapnikku. Seega on valgus olulisim osa Biotopiumi heaks terviseks. Taimed seovad õhus leiduva süsiniku viies selle juurte kaudu mulda. Seal toimuva keemilise „hookuspookuse“ tulemusena vabaneb õhku hapnik. Kinnise terraariumi võlu seisneb tema isemajandamises. Pärast istutamist ja kastmist algab ringprotsess, mille käigus taimed võtavad mullast niiskuse, mis aurustub läbi lehtede ja juurte tagasi õhku ning kondensvesi, mis tekib klaasile, suundub samuti tagasi mulda. Nii algab ring uuesti. 

Biotopiumid rõõmustavad meid pikka aega, sest kinnine süsteem tagab taimedele sobiva mikrokliima. Ei tasu aga unustada, et keskkonnaga kohanemine ja muutused (näiteks transport) mõjutavad Biotopiumi tervist.

Hool

Biotopiumis kasvavad taimed vajavad valgust ja soojust. Aseta anum vähemalt 1-1,5m kaugusele aknast. Eriti oluline on tagada piisav valgus sügistalvisel pimedamal perioodil (ka taimelamp on omal kohal) ja paari nädala jooksul pärast koju toomist. Ehkki piisav valgus on oluline, ära kunagi jäta Biotopiumi pikalt täispäikese kätte. Kaas võimendab päikesesoojust ja tekib kasvuhooneefekt, mille tulemusena võivad terraariumis olev õhk üle kuumeneda.  On vägagi võimalik, et taimed on stressis pärast koju saabumist, eriti pimedamal aastaajal. Lehed võivad kuivada, pudeneda, liigniiskusest võib tekkida hallitus. Esimestel nädalatel tuleb seda jälgida ja eemaldada kõik maha varisenud lehekesed. 

Klaasile tekkiv kondenseerunud vesi on normaalne ja vajalik, aga kui Biotopium muutub liiga märjaks, nii et vesi voolab mööda klaasi ojadena, siis tasub paariks tunniks kork pealt võtta, et taastada normaalne niiskustasakaal. 

Hoolitse Biotopiumi eest ka väljastpoolt – pühi klaasilt aegajalt tolmu!

Mured

Taimed ja sammal kolletuvad

- liigne niiskus: Ava terraarium ja lase paar tundi seista, sulge ja aseta valgusküllasesse kohta. Oluline on, et kondensatsioon tekiks uuesti. Kui ei teki, piserda pisut taimi.

- liigne kuivus: piserda pinnast, sammalt ja taimi. Eemalda kuivanud ja kolletunud lehed.

 Lehed tõmbuvad pruuniks, kaotavad värvi

Tõenäoline põhjus võib olla see, et terraariumile paistab päike liigselt peale. Tõsta poolvarju.

 Lehed pudenevad

Osaline lehtede varisemine on normaalne, sest taimed kohanevad pärast transportimist uues kohas. Korja maha kukkunud lehed kokku, et ei tekiks hallitust. 

 Putukad

Kuna Biotopium on elav kooslus, võib juhtuda, et leidub ka putukaid. Tõenäoliselt on tegemist niiskuskärbestega (leinasääsklased), kes on taimedele ohutud. Lase nad purgist välja ja pane Biotopiumi kõrvale väike klaasike veini või puuviljaäädikaga, mis nad kiiresti lõksu meelitab. Võid kasutada ka kollast liimpüünist.

Hallitus

Niiskus meeldib taimedele, kahjuks meeldib see ka hallitusseentele. Enamasti tekib see esimestel nädalatel peale transporti, kuna reisimine tekitab ka taimedes veidi stresst. Võta kaan pealt ja lase liigne niiskus välja. Valgus on hallituse loomulik vaenlane, seega pane oma Biotopium paariks nädalaks 

Biotopium 1
Hind: 60,00
- + Esita tellimus

Toote detailid

Müügisuurus 19,5x19,5cm